Archipelag Pokoleń uczy o działaniach międzypokoleniowych.

16 kwietnia, 2020

Przygotowując kurs online z projektowania usług publicznych dla seniorów, trafiłam na kurs o działaniach międzypokoleniowych organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach realizowanego przez nich projektu Archipelag Pokoleń.

Kurs trwa 6 tygodni i porusza zagadnienia związane z:

  • wpływem działań międzypokoleniowych na funkcjonowanie lokalnych społeczności i społeczeństwa,
  • współczesnymi trendami demograficznymi i różnym zjawiskom społecznym,
  • metodami praktyki międzypokoleniowej,
  • rzecznictwem i standardami działań międzypokoleniowych oraz
  • rolą kultury, tożsamości i wspomnień.

Efektem kursu będzie zaprojektowanie własnych działań międzypokoleniowych.

Aktualizacja: 29_06_2020 
Kurs zakończony!
Zaprojektowanym przez nasz zespół (Hania, Sylwia Czubała, Magdalena Wilk  działaniem międzypokoleniowym były spotkania kulinarne mające na celu wymianę przepisów. Początkowo zaproponowaliśmy warsztat online, jednak nie udało nam się zebrać odpowiedniej grupy i zorganizowane zostało spotkanie stacjonarne.


Dla osób, które zrealizowały programu kursu oraz przeprowadziły działania międzypokoleniowe zostały przyznane pięknę certyfikaty. Tym samym dobiegła końca nasza kursowa odyseja!


Jeśli właśnie szukasz szkolenia dla swoich pracowników w zakresie projektowania i wdrażania usług publicznych dedykowanym seniorom to już teraz zapraszam Cię do kontaktu z nami na adres: biuro@invisiblestudio.pl. W ofercie mamy 1 i 2 dniowe szkolenia – wykłady z elementami warsztatów. Możliwe jest też zorganizowanie praktycznych warsztatów projektowych.