Nazywam się Marta Kuroszczyk
i jestem założycielką Niewidzialnego Studia.

Projektowaniem niewidzialnego zainteresowałam się na dobre w 2014 roku wraz z rozpoczęciem studiów podyplomowych w tym zakresie na Uniwersytecie SWPS. W ramach studiów powstał też mój pierwszy projekt usługi publicznej „Gotowi w góry”, który został wdrożony w 2016 roku.

W 2015 roku wzięłam udział w długim projekcie z edukacji globalnej. Jego częścią był staż na globalnym południu w Tanzanii, gdzie co raz bardziej nasiąkałam ideą projektowania innowacji społecznych.

Jednak w 2016 roku zdecydowałam się wyjechać do Finlandii, aby podjąć studia rangi MBA z Projektowania usługi i innowacji w usługach (ang. MBA in Service Innovation and Design) na Laurea University of Applied Science. Obecnie piszę pracę magisterską, w której podejmuję dyskusję nad tym jak powinno projektować się usługi publiczne. Oś mojej pracy stanowią partycypacja we współtworzeniu rozwiązań i podejmowaniu decyzji.

Po powrocie, w 2018 roku z przytupem otworzyłam In Visible Studio. Już wtedy wiedziałam, że będę pracować z lokalnymi samorządami, instytucjami publicznymi, fundacjami i stowarzyszeniami. Jestem szczęściarą, że mogę tworzyć rozwiązania, które zmieniają życie ludzi na lepsze.

Co jeszcze?
W 2017 roku zainicjowałam otwarcie polskiego oddziału Service Design Network. Obecnie jestem jego Prezeską. Więcej o tej inicjatywie dowiesz się tutaj.

Od 2019 roku odkrywam świat psychobiologii subkomórkowej na Akademii Zdrowej Pełni. A od 2020 roku prowadzę ludzi drogą do życia, którego pragną.

Ps. Urodziny mam w kwietniu. Lubię kolor niebieski i dostawać kartki pocztowe.